Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

işte bu bizim hikayemiz. iyi kötü acı tatlı güzel çirkin bir arada...

+6
o simdi asker
GurbetGuzeli
adanaadana
GULNISA
mavi boncuk
benimmduygum
10 posters

işte bu bizim hikayemiz. iyi kötü acı tatlı güzel çirkin bir arada... Empty işte bu bizim hikayemiz. iyi kötü acı tatlı güzel çirkin bir arada...

Mesaj tarafından benimmduygum Cuma 19 Mart 2010, 15:07

Nihayet işte bu da benim doğum hikayemJ

6 şubat cumartesi kızımın odası dizildi nihayet. Her şey çok güzel oldu. Akşam eşim gördüğünde odayı süper olmuş valla odasının güzelliğini görse bir dakika durmaz karnında dedi güldük.

En yakı arkadasım geldi ziyarete 6 şubatta.. sevgililer günü için hediye fuarı vardı oraya gittik. Ayaklarım ıslandı botun içinde deliler gibi yağmur yağıyordu. Fuarda hamileyim diye her yiyecek standında bişeyler ikram edildi yedim hepsini.. cumartesi doktor randevumuz vardı hatta. Doktor bebeğin suyuna falan baktı her şey normal süper yolunda dedi. Şubat sonu mart başı doğum dedi. Çatı muayenesi yapmadı 38. haftayı bekliyoruz dedi. Akşam eşimle arkadaşlarımızla yemeğe gittik yedik oturduk sohbet ettik gece 12ye kadar dışarıdaydım. Pazar sabah 7 şubat kayınvalidemlerin 40. evlilik yıldönümleri. Kayınpederim istermisiniz torun bize sürpriz yapsın doğsun derdi ocak ayından bu yana. Ne şeker bir adam dedim hep içimden ama martın ilk haftası doğacak bebeğimiz mümkün değil 7 şubat gecesi:)

Pazar yine çılgılar gibi yağan bir yağmur vardı. Kahvaltı falan arkadasımı otogara bıraktık eşimle dönüşte resmen sele kapılıyorduk. Korktum stres oldum yolda kalan arabalar içerisine su dolan arabalar bozulan halk otobüsleri 15 dk yol 1,5 saatte geldik eve ama çok stres oldum o an. Ve çok Yorulmuştum. Cumartesiden beri süper hareketliydim. Odayı dizmek,fuarı gezmek akşam geç saate kadar oturmak Pazar sabah yaşadığım stres her şey yormuştu beni

Akşam yemeğe gidecektik 40 yıl şerefine. Kayınpederim kayınvalidem bekar iki kayınbiraderim eşim ben hep beraber kordona balık yemeye gittik. Evden çıkarken öyle yorgundum ki dedim desem ben gelmesem yorgunum diye ama dedim 40. yıl yemeği.. ayıp olur taş taşımayacagım ya oturup yemek yiyeceğim. Gitmeliyim ve gittik yemeğe

Yemekte iki bekar kaynım tüm gece bebek üzerine espriler yaptı. Seneye anne torunun kucagında oturur balık yedirirsin dediler. Kayınvalidem bir şişe beyaz şarap içti çocuklar bu gece güzel uyurum dedi. Restoranda tuuvalete gittim tek tük kan vardı çamaşırımda. Hamileliğim ilk aylarındada kanama geçirmiştim bebeği eşi öndeydi ve sürekli yatmama rağmen kanama oluyordu. Tek damla kan beni korkutmadı. Aklıma bişey gelmedi çünkü 35 haftalık hamileydim. Çünkü karnım hala çok yukarıdaydı. Çünkü bir gün önce doktordaydım ve bebek kanala falan bile girmemişti. Eşime baktım güldüm böyle böyle dedim. Bana baktı olabilirmi dedi yok dedim olamaz korkma. Yemekten kalktık eve geldik. Lost seyrettik eşimle iki bölüm ard arda. Ben uzun uzun sıcak suyun altında duş yaptım. Sancılanmaya başladım hafiften önceki gün yağmurda yürüdüm ayağım ıslandı diye oldu dedim sıcak su torbası koydum ayaklarımın altına. İki posta makine kurdum çamaşırlar yıkandı astım ama hala sancılanıyorum bu arada. Aynı sancı şubat 20de gelse yada şubat sonunda anında doğum derim ama çok erken diye kodurmadım. Arkadasımı aradım çok sancım var dedim bişey olmaz dedi arkadasım bekar bu arada o nereden bilecekse. O bişey olmaz dedi ya rahatım saat 12 oldu bu arada eşim uyumaya geçti. Sancım giderek artıyor ama. İçimden sabah kadar ağrım olursa ertesi gün doktora giderim dedim.

Canım çok pektir benim. Acı eşiğim yüksektir. Hatta öyle yüksektir ki doğum sancımı bile anlayamadım. Bu doğum sancısı olamaz yalancı doğum sancısıdır dedim içimden

Eşimin yanına uzandım yorgunum banyoluyum hava yağmurlu saat 01 oldu ama sancım gelince uyanıyorum. Kalktım eşime sen yat benim ağrım var bişey olursa seslenirim dedim. Çamaşırları katladım dua okudum anne bebek ansiklopedisinden doğumun başlama belirtilerine baktım. ama bu arada telefonumda kronometre açık sancı geldikçe basıyorum sancılarım düzenli mi anlamak için. Evet 4 dk bir yaklaşık sancı geliyor. Bu arada sürekli wc deyim suyum azar azar sızıyor. Hala içimden yalancı doğum sancısı bu şimdi doğum deyip herkesi ayaklandırma diyorum kendime.

Eşime seslendim kötüyüm ben dedim. Bir titreme bir bayılma geldi eşime onu sakinleştirdim önce kayınvalidemi aradık kadın bir şişe şaraptan sonra yalpalayarak geldi bize. İki apartman yanımızda oturuyor. Geldi doktoru aradık hastaneye gittik nihayet. Saat 3 bu arada. Ebe kontrol etti açılman 4 cm dedi suyunda gelmiş doğum başlamak üzere epidural yaptılar sonra acı yok ama telaş var nasıl doğacak bu bebek.

Buradan sonrası pek hoş değil okuyanlara ders olsun

Ben doktoru aradım saat 2:30. doktor bizi doğumu planladığımız hastaneye yölendirdi ebe baktı doğum dedi doktorum hastaneye geldi saat 8:30

Ben alsancakta oturuyorum. Doktorum alsancakta oturuyor. Doğumun olduğu hastane alsancakta ama doktor 6 saat sonra geliyor hastaneye. Normal doğum yapmak istiyorum eğer her şey uygunsa bebek sağlıklıysa acıdan korkmuyorum normal olsun istiyorum demiştim. Ama daha doğuma süre olduğu içi ve çatıma bakmadığı için net karar değildi ben gönlümden geçeni söyledim. Hani korku sebebiyle sezeryan olmasın ben yapabilirim dedim sadece doktora.

Neyse bebek aşağı inmediği için 2 hemşire toplam 4 kol karnımda bastırıyor doktor bana sus. Hiç sesini duymayacagım. Sakın! Diye bir azar bir fırça. Çok bagırırsan değil çok ıkınırsan çabuk doğurursun diye söyledi tamamda caım acıyor artistlik yapmıyorum caı acıyan insan inler ve bagırır.

Doktor öl dese ölecegim o an o azarda sonra sessizce ıkındım var gücümle. Midem bulandı kuasacagım dedim o an kusmaya bile izin istedim doktor kus dedi ve öyle kustum. Düşünebiliyormusunuz o an bile doktor kus demeden kusmayan insanım.

Bebek aşağı inemedi bir türlü1 saat geçti vakumla çekilecek babayı çağırın bilgilendirelim dediği anda son bir gayretle bebeğim doğdu ancak doktor çekiyor bedeni çıkmıyor var gücüyle çekiyor bebek gelmiyor sonra doğdu ayağına kordonu dolanmıştı onu görebildim. Beni bıraktılar bebeğimi bir an bile göremedim doğumhanede üşüyerek çatalda baygın halde bekledim bir tuhaflık sezecek oluyorum beklide normal prosedür budur yıkıyorlardır bebeğimi diye düşünüyorum. Bebeğim ağlamadı doğunca bekledim ağlama duymadım ve bayıldım üşüyerek kendime geldiğimde 5 saat geçmişti üzerinden odadaydım eşim kayınpederim yoktu yanımda. Yanımdaki beşik boştu.

Bebeğim doğumda bir an oksijensiz kalmış doğar doğmaz morarmaya başlamış. Nefes alamamış ambulansla 9 eylül hastanesi yeni doğa yoğun bakıma alınmış. O gece herkes tebriğe geldi hastane odasına ben vardım bebeğim başka hastanede ve görmedim bile yüzünü kime benziyor dediler bilmiyorum dedim her odadan bebek ağlamaları geldi o sesler beni deli etti karnımda değildi bebeğim yanımda da değildi..

Ertesi sabah bebeğimi görmeye gittim ağlayarak kucağıma aldım küvezden çıkardılar. Bütün gece hep ağlamış ben geldiğimde sustu. Açıktı gözleri.

Sonra 4 gü kaldık hastanede mr çekildi beyin ultrasonu çekildi oksijensiz kaldığı zamandan bir hasar kaldı mı diye araştırıldı. Doktorlar hasar olup olmadığını en iyi zaman gösterir dediler. Bebeğim ağlamıyordu acıkmıyordu ayaklarına takılan damar yolu verilen ilaçtan parçalanıyor ama acı hissetmiyordu. Benim içim içimi yedi normal mi sağlıklı mı. Erken doğdu diye mi böyle? Doktorun hatası mı?

Doktorum hiç alttan muayene etmediği birini normal doğuma alabilir miydi?

Bir gün önce muayenede bişey anlamaması normalmiydi?

35 haftalık sancısı tutan bir hastası için ayı semtteki hastaneye lütfedip gelemezmiydi?

Demiş ki duygu doğuma katkı sağlamadı!

Mümkün mü acaba sizce ben kendime güvenmesem kime ne mecburiyetim var sezeryan isterdim. Bebeğim söz konusu mümkün mü doğuma katkı sağlamamak bebeğimi o sıkıntıda bırakmak istermiydim ben?

Sezeryana alamazdım çok geçti. Telefon ettiğimde gelseydi hastaneye daha açılmaların başında sezeryan olmalısın dese aptal mıyım ben bebeğimi riske atarmıyım

O kadar çok kesmiş dikişlerim öyle çok ki bu kadar kesmeye nasıl çıkaramadı bebeğimi orada bilemiyorum.

Çatısı dardı demiş. Erken gelip baksaydın sezeryana alsaydı o zaman.

Özür diliyor özür beni rahatlatmaz. Bu şüpheyle yaşamak ne demek zaman gösterecek normal olup olmadığını.

Doğumdan sonraki 4 hastanede neler çektim anlatamam. Dikişlerimin acısı bir tarafa doğum haneden bebeğimin yanına başka hastaneye geldim hala bacaklarım batikonlu terli ve pisim. Doğumhaneden sonra duş almamışım. Bebeğim ağlamıyor kan alınıyor topuktan canı yanmalı tepkisiz öyle yatıyor. Erken doğuma mı zor doğumamı bağlasam bilemiyorum. Hemşireler kan alıyorlar bebeğimden ve saatler sonra aynı test için tekrar kan alıyorlar açıklama bir önce alınan kan yetersiz numuneydi. 3 ince tüpü dolduramamış aynı test için tekrar tekrar kan alındı. Verilen ilaç damar yolunu parçaladı derken sarılık oldu.. kuvez alarm veriyor ben bebeğimin solunumuna bişey oldu sanıyorum hemşire lütfedip hızlı yürümüyor bile. Belki bir saniye bişeyler değiştirecek ama anladım kimsenin kimse umrunda değil

Hangi günahımın bedeliydi bilmem ama cehennemi gördüm o 4 günde. Ağrımdan oturamıyorum. Bebeğim acıkmıyor ağlamıyor emzirmeye çalışıyorum kirimden kokumdan bebek bana yanaşmıyor. Çile kabus zulum ne desem eksik kalır

O güzelim oda süslenen kapılar bebek şekerlerimiz lohusalıkta giyerim diye aldığım temiz giysiler hepsi evdeydi ve biz o pis hastanede suratsız insanlarla insanlıktan uzak doktorların elindeydik. Rabbim bir daha düşürmesin düşmanımı bile düşürmesin

Eve geldik. Banyo yaptım. Giyindim kızımı beşiğine yatırdık ben hastanedeyken 5 gün boyunca eşim boş yatak odası beşik boş çok kötü oldum odaya giremedim dedi. nİhayet evimizdeydik kızım süslü beşiğindeydi. Rabbime çok şükür

Bir çok doktora götürdüm. Bebeğim sağlıklı çok şükür proflara gösterdik her şey normal dediler. Yaşadığım korku bana yetti arttı bile. Evlat başka bişeymiş rabbim herkesin evladını bağışlasın acısını göstermesin.

Kadın doğum doktorumun adını paylaşmadım burada ama izmirdekilere özellikle sesleniyorum. Bu adama gitmeyin kimseyi göndermeyin. Özür dilemekle çıkamasın bu işin içinden. İsteyenlere adını yazarım mesajda. Allah onuda bildiği gibi yapsın

Neler anladık doğum hikayemden

İnsanın canı pek olmaya görsün az kalsın evde doğuracaktım

Doktorlar devlet hastanesi dışında da kötü muamele yapabiliyor hastaya

En sessiz doğuran kadın yarışması yapılsa birinci benim. Yemin ediyorum sessiz sessiz ıkındım doğurdum.

Anne olmak süper bişeymiş. Hamilelikte kendime çok özenmediğim dinlenmediğim için bebeğimden özür diledim. Kız erkek ayrımı yaptığım içinde.

Anne olunca anladım evladın kızı erkeği olmazmış. Herkesin yavrusu kendine tatlıymış.

İnsanın kısmetinde olunca varlık içinde imkansızlık yine gelip kendini bulurmuş. Devlet hastanesinde kötü muamelede korktuğumdan imkanım var diye özel hastaneye tonla para verdik suit oda tuttuk. Neticede yine devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım yine kötü muamele gördüm. İmkanım vardı imkansızlıklar peşimdeydi ama

Çok şükür Allaha geride kaldı. Allah yardımcısı olsun devlet hastanesine işi düşenlerin.
benimmduygum
benimmduygum
üye
üye

BASARI PUANI : 94

işte bu bizim hikayemiz. iyi kötü acı tatlı güzel çirkin bir arada... Empty Geri: işte bu bizim hikayemiz. iyi kötü acı tatlı güzel çirkin bir arada...

Mesaj tarafından mavi boncuk Cuma 19 Mart 2010, 15:25

BENİ MAHVETTİN DUYGUCUMMMM AĞLAMAKTAN OKUYAMADIM , ALLAHIM NELER YAŞAMIŞSIN ÇOK KÖTÜ OLDUMMMM

ALALH AŞKINA SÖYLE HANGİ DOKTOR HANGİ HASTANE, ŞİKAYET EDELİM OLACAK İŞ DEĞİL , ELİME VERSELER PARÇALARIM LÜTFEN ADINI VER BANA

NEYSEKİ SONUNDA BEBEĞİN İYİYMİŞ SORUN YOKMUŞ AMA , O KADAR ÇOK KORKTUMKİ SONU KÖTÜ GELECEK DİYE OKUMAYA CESARET EDEMEDİM.

UFFFFFFFFF ÇOK ŞÜKÜR RABİME İYİSİNİZ ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN KİMSEYE VERMESİN DÜŞMANIMA BİLE.

BU ARADA CANIM BENDE İZMİRDE OTURUYORUM. İNŞALLAH EN KISA SÜREDE TANIŞIRIZ GÖRÜŞÜRÜZ ÇOK İSTERİM.
mavi boncuk
mavi boncuk
Vip üye
Vip üye

BASARI PUANI : 3842

işte bu bizim hikayemiz. iyi kötü acı tatlı güzel çirkin bir arada... Empty Geri: işte bu bizim hikayemiz. iyi kötü acı tatlı güzel çirkin bir arada...

Mesaj tarafından GULNISA Cuma 19 Mart 2010, 15:34

duygucuum valla icim titreyerek okudum gozlerim doldu canim neler cekmissin oylee
nasil olur dr onceden muayene etmeden oyle direk doguma alir hangi cesaretle
neyseki bebegin iyiymis canim dikislerinde zaten duzelir unutulur
insallah hayatinin bundan sonraki her ani cok mutlu huzurlu gecer canim
GULNISA
GULNISA
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 4277

Mesaj tarafından adanaadana Cuma 19 Mart 2010, 15:42

duygucum ınan bende aglayarak okudum rabbım kımseyı evladıyla sınamasın bu ne zor bişeydır rabbım bır daha boyle kotu gunler gostermesın sana ...kızının günlerını gostersın hep sana canım ınan cok uzuldum
adanaadana
adanaadana
Vip üye
Vip üye

BASARI PUANI : 1576

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Cuma 19 Mart 2010, 15:58

https://gullerbahcesi.yetkin-forum.com/kutlamalar-tebrikler-tesekkurler-f130/benimduygum-bebegin-hayirli-ugurlu-olsun-ins-t1745.htm

canim tebrikleri buradan kabul edebilirsin

hikayene gelince agzim acik dinledim resmen canim satim elin ayagim titredi ya neler yasadin sen yaaaaaaa cok duygulandim canim yaaaaaaaaa
ayni seyi cati darligini alemde yasadil doguramamaktan resmen iki kati alem oldu sisti
ahhhhhhhhhhhhh canim kiymam sana yaaaa ilk dogumun nasil sen endiselenmez sin anam neler yapmissin yaaaaaaaa annam az kaldi dogumu evde yapacakmisiisn ney
se sen saglikliisin bebisimiz saglikli ya merak ediyom simdi agliyor mu yavruma neler cektir mis essek herif afedersin sinirim bosaldi bende dr. kurbaniyim cunku benimki mesleginden oldu seninkide olsun insallah
ayyyyyy yaaa kiyamam ben sana yaaaaaaaaaaa evlat evlattir yeterki saglikli olsun
tekrar tekrar gözün aydin
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com

Mesaj tarafından o simdi asker Cuma 19 Mart 2010, 16:08

şÜKÜRLEROLSUN Kİ BEBEĞE BİŞEY OLMAMIŞ

AMA ÖYLE SORUMSUZ DR. ALLAHA HAVALE DİYORUM BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM
RABBİMİN HER İŞİ GÜZEL OLUR ÇÜNKÜ

TEKRAR TEBRİKLER
ALLAHIM BİR DAHA ACI YAŞATMASIN
o simdi asker
o simdi asker
Kralice
Kralice

BASARI PUANI : 971

Mesaj tarafından ECEM Cuma 19 Mart 2010, 18:27

AY DUYGU KAC AYLIK HAMILEYDI BU YENIMI OLDU ÖNCEYIMI ANLATTI EE KIMSE DUYGU DOGACAK DEMEDİ MESELA DUYGU 86 YI BEKLEDIK SENDEN HABERIM YOKTU BENIM AMA COK GECMIS OLSUN
ECEM
ECEM
Kralice
Kralice

BASARI PUANI : 929

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Cuma 19 Mart 2010, 19:20

valla nasilda cektirmis ler ama sükür bebegin saglik herseye ragmen.rabbim korumus ikinizide
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

BASARI PUANI : 23125

Mesaj tarafından GurbetGuzeli C.tesi 20 Mart 2010, 11:16

BENIMDUYGUM HAMIS OLARAKTAN SITEYE UYE OLMUSTUR ECEM ZATEN YAZIK BASINA GELENLERDEN SONRA GIREMEDI BEBESI ERKEN GELDI DUNYAYA

BIDE DUYGUNUN DURUMUNDAN SUNU CIKARIYORUZ

ÖZELLIKLE NORMAL DOGUM YAPACAK LAR SON 4 HAFTA DINLENMELI

VE KOSUSTURMACA YASAMAMALI

BENIM KOMSUM SON AYINDA EV TEMIZLIGI CAMASIR HERSEY YAPMIS BIZIM KIZ ARIFE VE BEBEK KARNINDA ÖLMÜSSSSS 1 HAFTA VAR DOGUMA DA ASIRI YORGUNLUKTAN

DIKKAT EDIN DÜSÜNÜN 9 AY TASIDI EN SON ZAMAND AKAYBETTI BEBEGINI NE ACIII
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

Mesaj tarafından duru C.tesi 20 Mart 2010, 11:48

duygum canım ağlayarak okudum cnm.ne kadar çok acı çekmişsin,üzüntü yaşamışsın...Allah kimseye de sana da bidaha yaşatmasın cnm...o doktoru da hastaneyi de kesinlikle şikayet etmelisiniz cnm,peşini bırakmamalısınız..hem size yaptıkları yanlarına kalmasın hem de başka insanların bebelerin canı yanmasın...
ben bişeyi merak ettim cnm,bebeğinin kan alınırken canı acımıyomuş,ağlamıyomuş ya,neden öyle olmuş peki cnm,şimdi tepki veriyor dimi?Allahım onu korusun,sağlık versin canım...dediğin gibi evladın ızı erkeği yok aslında sağlıklı olsunlar da en büyük temennimiz bu...
duru
duru
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 1510

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen C.tesi 20 Mart 2010, 11:54

ben bir karar aldim
doktora söyleme diycem.
dogasiya ögrenmiycem cinsiyetini
nasil olsa rabbim istemden verdi oglan kiz
buda süpriz olsun.saglikli olsunda hic öneli degil.
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

Mesaj tarafından yasemin C.tesi 20 Mart 2010, 17:08

BRAVO ALEEEEEEEEEEEEEEM
Bİ ANNEYE YAKIŞAN EN GÜZEL DAVRANIŞ ASLINA
AHHHHHHHHH ŞU MERAK OLMASA
yasemin
yasemin
Kralice
Kralice

BASARI PUANI : 1476

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen C.tesi 20 Mart 2010, 17:11

evet canim merak olmasa dedigin gibi anneme diyorum yok ögrenmiycemm diye

ahaaaaaaa diyor ona göre elbise alcan ne bilcen kiza mi oglanmi neye göre alcan diye.
annem rüyasinda görmüs anlatmiyor erkek bebek di diyor.
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

Mesaj tarafından yasemin C.tesi 20 Mart 2010, 17:14

BANADA TOSUN GİBİ GELİYOR SANKİ
YUM GÜNÜDE OLUNCA TAMAM DİYORUM
AMA TABİ ALLAH BİLİR KIZDA OLSA OĞLANDA OLSA EMİNİM ÇOK ÖZEL Bİ İLGİ GÖRECEK
ÜÇÜNCÜLER Bİ BAŞKA OLUYOR
yasemin
yasemin
Kralice
Kralice

Mesaj tarafından yasemin C.tesi 20 Mart 2010, 17:16

ÖYLE Bİ YETENEĞİM OLACAK ŞU OĞLAN DİYE DELİREN KIZLARA
AŞILAMA YAPCAM
OKADAR İSTİYORUM Kİ HEPSİNİN GÖNLÜNDEKİNİN OLMASINI
AMA MALESEF DUADAN BAŞKA ELİMDEN BİŞİ GELMİYOR
OKADAR İYİ ANLIYORUMKİ HEPSİNİİİİİİİİİİ OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF....
yasemin
yasemin
Kralice
Kralice

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen C.tesi 20 Mart 2010, 17:48

öyle canim rabbim olmayanlara versin keske kesin bir yöntem bulunsaydi.ama dua en büyügü ve insallah dua ile muradlarina ercekler gönülden olan dua kabul olur.benim duam kabul olmaz.
ALLAH bana vermez diye dua ettin mi zaten o dua kabul olmaz.

öyle canim valla mis gibi simdiden hayal ediyorum.el bebek gül bebek olcak kesin.herkes sanki ilk bebegim gibi onu bekliyor annem babam abim bile bunda daha heyacanli.
su kadar kisiyiz denince bebegimide sayi icine katiyorlar:)) yavrum benim mis kolulum.insallah kazasiz alirim kucagima.
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

Mesaj tarafından GurbetGuzeli C.tesi 20 Mart 2010, 23:54

kiz ögrenme ben aycicekten ögrenirim hehehhe hem trden biseyler alip gelecem karisikmi olsun kapi susu falan sekerler falan
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Paz 21 Mart 2010, 10:03

he he uyanik aycicege özellikle bizim kiza söyleme derim:)))
zate nsen duydun mu sagolsun bolvadinin haberi oluyorrrr.her yere yetisiyon kiz:)))
sen cicegi sekeri karisik ettir
kiz hem pembe yada mavi olmasi sartmi bizimkide yesil olsun acik yesil.kizada oglana da gider:)))
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

Mesaj tarafından mavi boncuk Paz 21 Mart 2010, 19:12

alemcim beyaz yaptır:))
mavi boncuk
mavi boncuk
Vip üye
Vip üye

BASARI PUANI : 3842

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Paz 21 Mart 2010, 20:56

kiz sariyaptirem bana bak ben sana link yolliyim orada yapilip ismarlaniyor oradan secersin gozule sen bende getiririm insallah
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Ptsi 22 Mart 2010, 13:37

evet iyi fikir mavi boncuk beyaz olsun:))
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

- Similar topics