Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çocuklarımızı ALLAH celle celaluh İle Korkutmayalım...

3 posters

Çocuklarımızı ALLAH celle celaluh İle Korkutmayalım... Empty Çocuklarımızı ALLAH celle celaluh İle Korkutmayalım...

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Ptsi 24 Kas. 2008, 09:45

Birçok aile çocuklarının dinlerini öğrenmesini istiyor. Dini prensiplerin az ya da çok yaşandığı bu ailelerde, din eğitimi ve öğretimi çoğu kez dede, nine, anne, baba bazen de yakın akrabalar tarafından yapılıyor. Ama düşülen yanlışlar, çocukların ileriki yaşlarında derin izler bırakıyor ve dinden soğutabiliyor. Özellikle çocuklardaki vicdani gelişimin;

“Allah korkusu”yla sağlanmak istenmesi ve çocuğu istenmeyen davranışlardan vazgeçirmek için yine “Allah korkusu”na başvurulması dikkat çekiyor.

Sık sık “Allah seni cezalandırır / Gözünü kör eder / Cehennemde yakar/ Seni taş yapar” gibi tehditlerle sindirilen çocuk, bu sayede Allah Teala’yı, “çocukları cehenneminde yakan, onları taş yapan, gözleri kör eden bir varlık” olarak tasarlamakta ve Allah’ı daha henüz sevemeden O’ndan korkmaya başlamaktadır. Halbuki, doğru olan şudur:

Çocuk ergenlik çağına kadar dini bakımdan herhangi bir sorumluluk ve yükümlülük taşımamaktadır. Allah Teala’nın onlara sağladığı bu müsamaha onlardan esirgenmemelidir. Ve çocuğa herşeyden önce Allah sevgisi aşılanmalı ki, o da sevdiği ve sevgisini içinde hissettiği yüce Yaratıcıya her hal ü karda ibadetten zevk alabilsin.

Adam, yeğenini uzun zaman görmemiş,görünce çocuk da çok sevinmiş. kucağına alınca adam sormaya başlamış:
-en çok kimi seviyosun?
-annem
-başka ?
-babamı
-başka?
-anneannemi
seni babannemi dayım vs.saymış
adam beklediği cevabı bulamayınca çocuğa sormuş Allah[c.c]'ı sevmiyor musun onu niye saymadın demiş.çocuk da, ben onu sevmiyorum o ben yaramazlık yapınca yakarmış, beni taş yaparmış, beni üzermiş o yuzden sevmiyorum demiş...

alıntıdır......
Çocuklarımızı ALLAH celle celaluh İle Korkutmayalım... Duaedenocukduaedenocukruw2
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com

Çocuklarımızı ALLAH celle celaluh İle Korkutmayalım... Empty Geri: Çocuklarımızı ALLAH celle celaluh İle Korkutmayalım...

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Ptsi 24 Kas. 2008, 10:47

evet cok yerindemi bir konu cocuklari farkinda olmadan ALLAH tan uzaklastiriyorlar bazilari,onlari bu sekilde degil de hep rabbimin güzelliklerinden bahsederek sevdirmaliz.dün benimkiler anne ALLAHIMIZ DA uyuyor mu simdi biz yatiyoruz ya dediler,yok kizim rabbim hic uyumaz dedim.belki oyun oynamiytir yolurmustur dediler.bazen de insan sasiyor ne cevap verecegini bilmiyor insan
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

BASARI PUANI : 23125

Çocuklarımızı ALLAH celle celaluh İle Korkutmayalım... Empty Geri: Çocuklarımızı ALLAH celle celaluh İle Korkutmayalım...

Mesaj tarafından ikiz_annesi C.tesi 26 Ara. 2009, 16:06

Masaallah cok guzel bir paylasim ALlah razi olsun, cocuklara Allahi sevdirmek gerek Allah cc tanimalari gerek, zaten onun tum sifatlarini bildikten tanidiktan sonra ondan gerektigi gibi korkacaklardir, Allah yakar seni yanacaksin cehenneme gideceksin gibi tehtitler guzel degil.
Subhanallah ben kucukken annem Allah baba derdi bana Allah cc bahsederken estagfirullah.Allah tum annelere cocuklarini bilgilendirebilecek sabir ve bilinc bilgi versin
Çocuklarımızı ALLAH celle celaluh İle Korkutmayalım... 959647
ikiz_annesi
ikiz_annesi
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 1591

Mesaj tarafından GurbetGuzeli C.tesi 26 Ara. 2009, 16:28

cocuga islamiyeti sevdirmek anne karnindanda önce baslar egitim de öyle
önce evlenecegin insani dogru secmek
daha sonra yiyecek ve iceceklerin helal olmasina dikkat etmek,
sonra hamileyken yediklerine ve ictiklerine dikkat edip hamileyken kuran ve zikirlerle mesgul olmak dogdugunda ise sünnet üzere tahnik üzere hurma ile gidasini vermek ......egitim ölünceye kadar bitmiyor...
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

Mesaj tarafından ikiz_annesi C.tesi 26 Ara. 2009, 16:29

evet abla öyle, forumda bölum varmi hamileyken yapabileceegimiz seyler, cocuklarin salih evlatlar olmasi icin? tavsiyeler v.s
ikiz_annesi
ikiz_annesi
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 1591

Mesaj tarafından GurbetGuzeli C.tesi 26 Ara. 2009, 17:53

canim ben senin icin eklerim ins öyle bir topik acarim
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen C.tesi 26 Ara. 2009, 18:02

hamileyken yapilcaklar canim
aslinda hamile kalmadan önce baslaniyor haramdan uzak durup süpheli yiceklerden kacincaksin.40 gün boyunca cünki damarlar ancak temizleniyor.sonra da duayla besmele cekerek birlikte olcaksin ki iliski esnasinda seytan yaniniza yaklasmasin.
daha sonra hamile iken bebege hatim basliyorsun.dogasiya bitirceksin.3 hurma ya dua okuyorsun.birini hamile iken yiceksin.ikincisi dogum esnasinda.ücüncüsüde bebek dogunca azindan gezdirceksin elinle.
sonra zemzem suyu verceksin.
dogunca 40 günü cikmadan bir hatim daha edeceksin bebege.7 günlükken sacini kesip kiz sa altin.erkekse gümüs verceksin fakire sacinin agirliginca.
daha sorra akide kurbani kesilcek cocugu kazadan beladan korumak icin
erkek cocuguna iki tane koyun
kiz cocuguna bir koyun kesiliyor ister dagitiyorsun fakirlere ister kendin de yiyebilliyorsun.benim aklima gelen simdi bunlar
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

BASARI PUANI : 23125

- Similar topics