Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bugün Kuran-i Kerim Okudunuz Mu?

3 posters

Bugün Kuran-i Kerim Okudunuz Mu? Empty Bugün Kuran-i Kerim Okudunuz Mu?

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Ptsi 24 Kas. 2008, 12:10

Bugün Kuran-i Kerim Okudunuz Mu? 1001resimdinihf7nc2

Bugün Kuran-i Kerim Okudunuz Mu?

KURAN-I KERİM KENDİSİNİ OKUMAYAN VE YAŞAMAYANLARDAN HUZURU İLAHİDE
ŞİKAYETÇİ OLACAK.

Kur'an "RUH"tur...
Kur'an dirilere ŞİFA, ölülere ise NUR yani aydınlıktır..
Okuyunuz...Okutunuz..
Allah Razı Olsun Okuyanlardan, Okutanlardan...

"İşte bu Kur'an muazzam bir kitabdır. Onu biz indirdik. Çok mübarektir. (Fayda ve bereketi çoktur). Artık buna uyun, emirlerine bağlanın ve Allah'tan korkun. Tâ ki merhamet olunasınız" (En'âm: 155).

Kur'an-ı Kerimin ahkamının..ruhunun ruhumuza nüfuz etmesini..
her derdimize deva-şifa..geçmişlerimize Rahmet sağanağı nur olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum..

Selam ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com

Bugün Kuran-i Kerim Okudunuz Mu? Empty Geri: Bugün Kuran-i Kerim Okudunuz Mu?

Mesaj tarafından GULNISA Çarş. 03 Haz. 2009, 13:53

bundan 4 yil once burda diyanetin actigi kuran kurslarina yaklasik 1 yil kadar gittimilk hafta kurana gectim ve ogrendikce icimdeki okuma istegi artti hergun evde bir iki saatimi daha duzgun okuyabilmek icin ayirdim
bir kac ay sonra iyi derecede ogrendim bize kurani ogreten bayan hoca benim cok yetenekli oldugumu soylemisti ve ben okumami hizlandirdim sonrada ezber yapmaya basladim kendimde bunun farkina sonra vardim ezber yetenegim kuvvetliydi bayan hoca bana 50 sayfa kadar ezberlettirdi
hergun bir sayfayi rahatca hafizama alabiliyordum ama burda hocalar 4 yil kalabiliyor onunda suresi doldugu icin tr yeye donus yaptilar yeni gelen ise sadece cocuklarla ilgileniyor giden bayan hoca kendisi hafizdi ve bana eger benim geldigim ilk yil kursa gelmis olsaydin senide hafiz yapardim demisti malesef ben onun son yilinda kursa baslamistim
dogumdan bu yana ise pekkuran okumadim bazan ezbere geciyorum ama bakarak okumak cok ayri bir duygu ve kuran okumayi gercekten cok seviyorum okuduktan sonra icimi huzur kapliyor
GULNISA
GULNISA
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 4277

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Çarş. 03 Haz. 2009, 18:04

Allah razi olsun bcim bize lazim oland ao zaten devamini getirmeni dilerim
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Perş. 04 Haz. 2009, 07:20

süpersin kiz gülnisam valla ben basladim biraktim ezbei ama sen ezberin kuvvetliyken ezberini yapip yine coocuklari okutan hocaya vermeye devam et valla ben zorlaniyorum ezber konusunda:(
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

BASARI PUANI : 23125

Mesaj tarafından GULNISA Perş. 04 Haz. 2009, 09:13

diyar demiş ki:süpersin kiz gülnisam valla ben basladim biraktim ezbei ama sen ezberin kuvvetliyken ezberini yapip yine coocuklari okutan hocaya vermeye devam et valla ben zorlaniyorum ezber konusunda:(
feyzacim kizlarin ikiside gitti ve ogrendiler buyuk kizim cok iyi okuyor tum kurallariyla ogrendi
ama benim simdi gidebilmem cok zor cunki giden hoca hem bayandi hem hafizdi bana cok yardimci olmustu simdi bu yeni geleni cok tanimiyorum ve sadece erkeklere ve cocuklara ogretiyor bende bebekte dogdu diye gidemiyorum zaten ezberi bos kafayla yapmak gerek ben ezberlerken sabah cok erken saatlerde kalkardim hafiza bos olunca kolay oluyor bir kac saat ugrasirdim ve gunde bir bucuk sayfaya cikarmistim iyi konsantre olmak gerekiyor oysa simdi sil bastan baslamak gerek cunki hafiza acildimi oyle devam edermis ama ara verince tekrar basa donucen ben ilk ezbere basladigimda uc dort sira ile baslamistim bir ay sonra yarim sayfa ve bir sayfa derken fazlalastirdim sonrada hocamiz gitti
GULNISA
GULNISA
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 4277

- Similar topics