Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

seker hamuru yapimi

2 posters

seker hamuru yapimi Empty seker hamuru yapimi

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Çarş. 27 Mayıs 2009, 08:14

*** ŞEKER HAMURU YAPIMI ( MARSHMALLOW ŞEKERDEN ) *** seker hamuru yapimi SEKER%20%20HAMURLU%20PASTA-5Marsmallow şekerden yaptığım şeker hamurlarım var bugün sırada. Ben burda istediğim gibi marshmallow şeker bulamadım. Bir çeşit bulabildim sadece. Onunda rengi kremdi. Pembe ve sarı olan renkleri BİM'den aldım. Onlar marsmallow şeker değil, fakat paket üzerinde yumuşak şeker yazıyordu. Bende aldım ve denedim. Sonuç gayet güzel oldu. Siz beyaz renk bulabilirseniz, onu istediğiniz gıda boyasıyla renklendirip, değişik renkte hamurlar elde edebilirsiniz.Bu tarifi sevgili Ayşe Yaman'dan aldım. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ben biraz fazla yaptım. Siz isterseniz ölçüyü azaltabilirsiniz. Bir paket 150 gr. Ben her renkten 3 paket aldım ve yaptım. Bu şeker hamurunu deneyin ve sizde çocuklarınıza, sevdiklerinize güzel pastalar yapın. Kolay gelsin.*** ŞEKER HAMURU YAPIMI ( MARSHMALLOW ŞEKERDEN ) ***seker hamuru yapimi SEKER%20%20HAMURLU%20PASTA-4MALZEMELER
450 gr. marshmallow şeker
4 yemek kaşığı su
500 gr. pudra şekeri
Bir çimdik tuz

YAPILISI:
Marshmallow şekerleri cam bir kaseye boşaltın
Tencereye biraz su koyup, cam kaseyi üzerine oturtun.
Orta ateşte ara sıra karıştırarak marshmallow şekerleri eritin.
Burda dikkat edilmesi gereken; şekerlerin çok fazla erimemesi ve içlerine sıcak su kaçmaması.
Eriyen şekerlere su, tuz ve pudra şekerinin yarısını ekleyip, karıştırın.
Yoğurma kabının dibine bolca pudra şekeri dökün.
Eriyen şekerleri yoğurma kabına alın ve yoğurmaya başlayın.
Dikkat edin eliniz yanmasın.
Kalan pudra şekerinide ekleyip, hamuru iyice yoğurun.
Ele yapışmayan ama yumuşak kıvamlı bir hamur olcak.
Son olarak hamuru top haline getirin ve üzerine margarin sürün.
Streç film ile kapladığınız hamuru 1 gün yada daha fazla oda sıcaklığında bekletebilirsiniz.
Kullanacağınız zaman tekrar yoğurun ve istediğiniz süslemede kullanın.
*** ŞEKER HAMURU YAPIMI ( MARSHMALLOW ŞEKERDEN ) *** 25/12/2008 · Kategori: ŞEKER HAMURU-1seker hamuru yapimi SEKER%20%20HAMURLU%20PASTA-5Marsmallow şekerden yaptığım şeker hamurlarım var bugün sırada. Ben burda istediğim gibi marshmallow şeker bulamadım. Bir çeşit bulabildim sadece. Onunda rengi kremdi. Pembe ve sarı olan renkleri BİM'den aldım. Onlar marsmallow şeker değil, fakat paket üzerinde yumuşak şeker yazıyordu. Bende aldım ve denedim. Sonuç gayet güzel oldu. Siz beyaz renk bulabilirseniz, onu istediğiniz gıda boyasıyla renklendirip, değişik renkte hamurlar elde edebilirsiniz.Bu tarifi sevgili Ayşe Yaman'dan aldım. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ben biraz fazla yaptım. Siz isterseniz ölçüyü azaltabilirsiniz. Bir paket 150 gr. Ben her renkten 3 paket aldım ve yaptım. Bu şeker hamurunu deneyin ve sizde çocuklarınıza, sevdiklerinize güzel pastalar yapın. Kolay gelsin.*** ŞEKER HAMURU YAPIMI ( MARSHMALLOW ŞEKERDEN ) ***seker hamuru yapimi SEKER%20%20HAMURLU%20PASTA-4MALZEMELER:450 gr. marshmallow şeker4 yemek kaşığı su500 gr. pudra şekeriBir çimdik tuzseker hamuru yapimi SEKER%20%20HAMURLU%20PASTA-6YAPILIŞI:Marshmallow şekerleri cam bir kaseye boşaltın.Tencereye biraz su koyup, cam kaseyi üzerine oturtun.Orta ateşte ara sıra karıştırarak marshmallow şekerleri eritin.Burda dikkat edilmesi gereken; şekerlerin çok fazla erimemesi ve içlerine sıcak su kaçmaması.Eriyen şekerlere su, tuz ve pudra şekerinin yarısını ekleyip, karıştırın.Yoğurma kabının dibine bolca pudra şekeri dökün.Eriyen şekerleri yoğurma kabına alın ve yoğurmaya başlayın.Dikkat edin eliniz yanmasın.Kalan pudra şekerinide ekleyip, hamuru iyice yoğurun.Ele yapışmayan ama yumuşak kıvamlı bir hamur olcak.Son olarak hamuru top haline getirin ve üzerine margarin sürün.Streç film ile kapladığınız hamuru 1 gün yada daha fazla oda sıcaklığında bekletebilirsiniz.Kullanacağınız zaman tekrar yoğurun ve istediğiniz süslemede kullanın.Ben kurabiye kalıpları ve bazı minik objelerle çiçeklerimi ve süslemelerimi yaptım..seker hamuru yapimi SEKER%20%20HAMURLU%20PASTA-7seker hamuru yapimi HARIBO%20%20SEKERNOT: Arkadaşlar bu işle uğraşanlara ve şeker hamuru meraklılarına bir duyurum var. Yukarda görmüş olduğunuz marshmallow şekerler Bim'den alınmıştır.Bazı Bimlerde bu şekerlere rastlamak mümkün.Yeni geldi Bimlere bu şekerler. Ben görünce baya bir aldım ve şeker hamuru yaptım.Tamda istediğim renkler.Çok güzel oldu.Sizde bulabilirseniz,bu Haribo-chamallows şekerlerden alın ve şeker hamurunu bunlarla yapın.İlgilenenlere duyrulur.
BUNLAR RENK RENK RENK OLUYOR
AYIRIN RENKLERI TEK RENK OLMASI LAZIM
istediginiz renk olmazsa sadece bunlarin beyazlari var ondan alip gida boyasiyla yogurursunuz ben öyle yaptim beyaz aldim ve kirmiziya boyadim
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

BASARI PUANI : 23125

http://www.gullerbahcesi.com

seker hamuru yapimi Empty Geri: seker hamuru yapimi

Mesaj tarafından gül Çarş. 27 Mayıs 2009, 19:20

nürnbergde bim yok kiz ben nerden alacam
gül
gül
Kralice