Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kiyamet alametleri (hadisler)

2 posters

yeni Kiyamet alametleri (hadisler)

Mesaj tarafından ikiz_annesi Paz 17 Ocak 2010, 16:35

KIYAMET ALAMETLERİ

Ebu Hureyre (r.a)'den; Rasulullah(s.a.s) şöyle .buyurmuştur:

«İki büyük ordu birbirleriyle savaşmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Topluluğun her ikisi de aynı iddia üzerinde olmalarına rağmen, bu iki ordunun arasında büyük bir savaş olacaktır.

Otuza yakın yalancı deccal çıkmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Bu deccallerin hepsi: «Ben Allah'ın rasulüyüm» iddiasında bulunacaklardır.

İlim kaldırılmadıkça, zelzeleler çoğalmadıkça, zaman kısalmadıkça, fitneler zuhur etmedikçe, adam öldürme olayları çoğalmadıkça kıyamet kopmayacaktır.

Aranızda mal çoğalıp sel gibi akmadıkça, bu çoğalma öyle olacaktır ki mal sahibi: «Malımın zekatını kim kabul eder?» diye seslenecek. Hatta mal sahibi bazı kimselere zekat vermek isteyecek, fakat zekat arzettiği kimse:

«Benim zekata ihtiyacım yok» diyecek. İşte bu olmadıkça kıyamet kopmaz.

Halk yüksek binalar yapmak yarışına çıkmadıkça ve bir kimse öbür kimsenin kabri yanından geçerken: «Keşke bunun yerinde ben olsaydım» diye ölümü temenni etmedikçe kıyamet kopmayacaktır.
Güneş batı tarafından doğunca insanlar olayı görüp toptan iman edecekler. Fakat bu iman evvelce iman etmemiş olan yahut imanında hayır ve fazilet kazanmayan kimselere fayda vermeyecek bir imandır.

Kıyamet şüphesiz kopacaktır. Bir elbiseyi alıp satmakta olan iki kişi alışverişlerini bitiremeden ve elbiseyi katlamadan kıyamet kopacaktır.

Kıyamet şüphesiz kopacaktır. Hem de sağmal deve*sinin sütünü sağan kişiye sütü içmek nasib olmadan kıyamet kopacaktır.

Yine kıyamet şüphesiz kopacak, hem de kişi havuzunu sıvayıp tamir edecek. Fakat kıyamet ansızın kopacak da havuzun suyunu kullanmak nasib olmayacak.

Kıyamet muhakkak kopacak. Hem de yemek yemekte olan kişi lokmasını ağzına götürecek. Fakat ansızın kıyamet koparak bu kişiye yemek yemek nasib olmayacak.»

(Buhari

ikiz_annesi
ikiz_annesi
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 1591

yeni Geri: Kiyamet alametleri (hadisler)

Mesaj tarafından mavi boncuk Ptsi 18 Ocak 2010, 11:34

DÜNYANIN SONU GELDİ DESENİZE, BU ALAMETLERİN HEMEN HEMEN HEPSİ VAR

ALLAH İMANDAN EKSİK BIRAKMASIN BİZLERİ SEVDİKLERİMİZİ AİLEMİZİ ÇOCUKLAIRMIZI,
mavi boncuk
mavi boncuk
Vip üye
Vip üye

BASARI PUANI : 3842

- Similar topics