Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bebeğim benim..

2 posters

bebeğim benim.. Empty bebeğim benim..

Mesaj tarafından benimmduygum C.tesi 30 Ocak 2010, 10:28

babaannen ısrarla biz bakmak için istemedik sevmek için istedik diyor. ilk torunu daha. altını çize çize sevmek için istedik diyor.

anneannen şehir dışında bana bırak ben bakarım diyor. nasıl bırakırım seni
işe başlayamayacagım seni 3 yaşına getirmeden.
3 sene sonra bebek (nasip olursa) düşünüyorum yeniden. kardes olsun kızıma. valla işe geri dönmek hayal oldu artık bana

____

Rabbim beni rahat zamanlarınızda anın demiş. dara düşünce değil sadece.. işte rahat zamanım ama bir türlü düşündüklerime başlayamıyorum hep vesvese veriyor şeytan.

bir insan namaza başlamayı bu kadar düşünüp bu kadar uzaklaşabilir mi bu işlerden.

Rahmetli anneannem öğretmişti kuran okumayı. şimdi zorlasam hatırlarım yeniden.
Çok istiyorum başlayayım namaza. ama korkuyorum gerisini getiremem diye.

eşim benim manikürlü ojeli el hastası. ojesiz görse hemen laf söyler. bu gün yine ısrarla kuaföre git ellerini yaptır dedi. sürekli ojeliyim abdest almaya silsem sürsem günde 5 vakit yapamam gibi geliyor.ojeden vazgeçemiyorum namazı erteliyorum. çok büyük hata biliyorum ama?

eşim ilk tanıştığımızda her gün ellerinde farklı oje vardı çok bakımlıydın der. en çok bundan etkilenmiş yani. annesinden böyle görmüş kayınvalidemin evine gelir manikürcüsü yapar gider. elleri hep ojeli bakımlıdır. annesinden böyle gördü diye sanırım ojeye takıntılı.. velhasıl diyorum başlasam namaza bu abdest ve oje işini ne yapacagım.

ama hani insan namaz kılmaz ve bunu umursamaz öyle de değilim. kılmadığım için her an aklımda. kılsam bu kadar düşünmem muhtemelen. Halbu ki hazır regl olmuyorum bebeğim doğduktan sonrada hep lohusayım başlasam lohusalıkta ara vermek gerekecek. Namazlağı ortada kaldırmıyorum vesile olur diye. bakalım rabbim ne nasip edecek.

kızıma da öğreteceğim her gece dua edeceğiz beraber. o uyurken falan okuyacagım başında. alışsın sevsin sonradan olursa içine işlemez Allah sevgisi inancı tam olsun ki sonradan yetiştirmede zorlanmayayım.

Rabbim belkide nasip eder ikinicisine bir oğlum olur adaklarımı seve seve yerine getiririm.
Rabbim nasip eder sağlıkla doğar kızım oğluma abla olur evimizin neşesi olur
Rabbim ol der oğlan da nasip olur nice sağlıklı bebekler de
Yeterki duadan ayrılmayayım.
Allahım elini çekmesin benden.
benimmduygum
benimmduygum
üye
üye

BASARI PUANI : 94

bebeğim benim.. Empty Geri: bebeğim benim..

Mesaj tarafından duru C.tesi 30 Ocak 2010, 12:38

Amin canım..duaların kabul olsun inşallah...
duru
duru
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 1510

Mesaj tarafından duru C.tesi 30 Ocak 2010, 12:44

inanç meselesi çok kişisel bi durum tabi canım,herkesin inancı kendine..kimsenin işine karışmak da olmaz ama canım diyemeden geçemedim..kimi hocalar televizyonda da çıkıyor,ojenin altı abdestliyse üstüne tazelediğin abdest kabul olur diyenler var,madem senin böyle bi durumun var,güvendiğin bi hocayla da konuşup içini rahatlattıktan sonra böyle bişeyler denesen en azından,böylelikle alışmış olursun namaza,için de rahat eder...ya da ne biliyim hava alan oje filan yok mudur ki...İslam dini kolaylık dinidir...benim bu dediğim olmasa bile vardır elbet bu işin çözümü yaa,bi düşünelim bakalım...
duru
duru
essiz üye
essiz üye

Mesaj tarafından duru C.tesi 30 Ocak 2010, 13:33

ayy kendimi kötü issettim yaa,pişman oldum,yazmasaydım keşke..densizlik etmedim inşallah...dedim ya bunlar çok kişisel mevzuular..ama içime dert oldu kız valla bu kadar istemene rağmen yapamaman...mutlaka bi çözümü olmalı diye düşündüm ben...ondan yazdım yani ilk aklıma gelenleri...
Allah dualarını kabul etsin canım...Herşey dilediğin gibi olsun...
duru
duru
essiz üye
essiz üye

- Similar topics