Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hamilelikte Yeşil Çay.. Lütfen Dikkat!

+2
alemsin_valla_ya_sen
GurbetGuzeli
6 posters

Hamilelikte Yeşil Çay.. Lütfen Dikkat! Empty Hamilelikte Yeşil Çay.. Lütfen Dikkat!

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Paz 31 Ocak 2010, 10:34

Türkiye'de 12 bin bebek doğuştan kalp hastalığı riski taşıyor. Doç. Dr. Arda Saygılı, bu hastalıkların tanısının anne karnından itibaren konulabildiğini Hamilelikte Yeşil Çay.. Lütfen Dikkat! Avwbelirterek uyardı: Anneler hamilelik döneminde yeşil çay içmemeli. Çünkü yeşil çay tüketimi bebeğin kalbinin açıklığını kapatıp, hayatını tehlikeye sokuyor..

Acıbadem Sağlık Grubu Pediatrik Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Arda Saygılı, 12 bin bebeğin kalp hastalığı riski taşıdığını söyledi. Saygılı, doğumsal kalp hastalıklarının tanı ve tedavisiyle ilgili merak edilenleri açıkladı...

* Yeşil çay bebeğe ne şekilde zarar veriyor?

Kalpte doğal ilk açıklık, delik var. Bunlar bebek doğduktan sonra hemen kapanmaya başlıyor. Normalde bir ay içinde kapanıyor ama bazen bu süreç bir yıla kadar uzuyor. Duktus denilen açıklık çok önemli. Bu, anne karnında kapanırsa bebeğin hayatını tehdit ediyor. Hamilelik sırasında kadınlardan, 'non steroid antienflamatuar' denilen ağrı kesici ilaçları almamalarını istiyoruz. Çünkü bunlar doğrudan bebeğin kalbini etkiliyor, bebeğin duktus açıklığını kapatabiliyor. Aynı şekilde yeşil çay içmek, anne karnında duktusu kapatıp bebeğin hayatını tehlikeye sokuyor. Çünkü yeşil çayda, antienflamatuar maddeler var. Aşırı üzüm suyu içmenin de benzer etkisi var
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com

Hamilelikte Yeşil Çay.. Lütfen Dikkat! Empty Geri: Hamilelikte Yeşil Çay.. Lütfen Dikkat!

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Paz 31 Ocak 2010, 11:09

himm iyi oldu kiz bunu bilmem
ben bugün iki partak teze portakal suyu ictim
cay yerine de süt bazende meyve suyu icerim artikin:))
cpnki ben hep yesil cay icerdim kahvaltida
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

BASARI PUANI : 23125

Hamilelikte Yeşil Çay.. Lütfen Dikkat! Empty Geri: Hamilelikte Yeşil Çay.. Lütfen Dikkat!

Mesaj tarafından ikiz_annesi Paz 31 Ocak 2010, 13:36

tskler abla cok guzel yararli paylasimm, ben ilk ebeye kontrole gittigimde bana kitap verdi ordada yaziyordu sakincali yiyecek icecekler, siyah cay ve kahve icilebilir demisti ama abartmamak sartiyla ben bir fincan iciyorum gunde,birde asiri a vitamini iceren yiyeceklerden uzak durmak lazim ciger gibi vs,.
alemsin abla folik asit kullanmani tavsiye ediyorum ben hamile kalmadan aylar once basladim devam ediyorum emzirirkende ve uzun sure kullanmam lazim gerci amaliyatim yuzunden dolu vitamin iciyorum ama, sen yinede doktoruna sorda ic, bebegin gelisimi icin cok önemli
ikiz_annesi
ikiz_annesi
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 1591

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Cuma 05 Şub. 2010, 08:16

canim bende hamilelikden önce 3 ay folik asit kullandim
buay basida tekrar baslatmisdi doktor
simdi yine birakma dedi sabah aksam devam ediyorum cok önemli dedi.
18 kadar devam etcem sonra elevit verir folik asitin bir üstü oluyor ona devam ederim.
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

Mesaj tarafından mavi boncuk Cuma 05 Şub. 2010, 08:35

ben folik asit almadım özellikle, ya ben anlamıyorum kızlar bir haber çıktı bir süre önce folik asit alımı bebeğe zarar verirmiş, madem öyle neden 3 ay önceden alın diyorlar?

Biri diyor alın biri diyor almayın

Elevit pronatal içiyordum , bana çok kilo aldırıyor, doktorda kan hapı verdi bunu iç diye.Ama ben bazen 3-4 günde bir elevitde alıyorum.Yakında da balıkyağı hapı alacağım marincap diye. Balık çok yemiyorum ya mecburen.
mavi boncuk
mavi boncuk
Vip üye
Vip üye

BASARI PUANI : 3842

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Cuma 05 Şub. 2010, 08:42

valla bizde kime inancaz bilmiyoz ya
ben artik sartlandim coocuklarda cok seviyor bakigi her hafta mutlak yiycem taze taze geliyor her persembe.cuma mutlak hafdaya bir pisircem.digerlerinde pek düzenli yemedim.kokusundan cok tiksindim.ama bunda birakmiycam
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

Mesaj tarafından ikiz_annesi Cuma 05 Şub. 2010, 10:46

berceste demiş ki:ben folik asit almadım özellikle, ya ben anlamıyorum kızlar bir haber çıktı bir süre önce folik asit alımı bebeğe zarar verirmiş, madem öyle neden 3 ay önceden alın diyorlar?

Biri diyor alın biri diyor almayın

Elevit pronatal içiyordum , bana çok kilo aldırıyor, doktorda kan hapı verdi bunu iç diye.Ama ben bazen 3-4 günde bir elevitde alıyorum.Yakında da balıkyağı hapı alacağım marincap diye. Balık çok yemiyorum ya mecburen.

berceste canim zarar verdigini hic sanmiyorum folik asitin tam tersi bebek icin cok onemli ve yararli yani oyle olsa idi kesinlikle doktorlar tavsiye etmezlerdi, burda birde bebegi olmayanlar icin tavsiye ediyorlar veya bebek isteyenler icin...fazla dusuk yapanlara tavsiye ediyorlar. ben hamile kalmadan once basladim hala iciyorum emzirirkende devam edecegim insaallah, gerci ben mide amaliyati oldugum icin icmem lazim hamile olsamda olmasamda,6 farkli vitamin hapim var her gun almam lazim. ama kesinlikle tabiki kafadan doktora sormadan fazla vitamin hapi alinmasi sakincali bebek icin cunki fazla a vitamini zararli bebege,. burdaki doktorlar oyle dediler bana ama iste her gun yeni bir teori arastirma cikiyor .ama kesinlikle herkez doktorunun tavsiyesine gore kullansin ilaclari
ikiz_annesi
ikiz_annesi
essiz üye
essiz üye

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Cuma 05 Şub. 2010, 12:00

canim sen bir cok vitamin aldigin icin de senin ikiz bebek oldu
benim doktor öyle demisti vitaminle beslenirsen uzun süre ikiz bebek olur diye
cünki ilk onu sorariz ikiz gebeliklerde dedi hangi vitamin kullandin diye dedi.
sadece folik asit bile yetiyormus.bana öyle demisti folik asit de bile cogul gebeliklere raslaniyor diye
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

Mesaj tarafından ikiz_annesi Cuma 05 Şub. 2010, 12:04

evet abla aynen öyle[b]
ikiz_annesi
ikiz_annesi
essiz üye
essiz üye

Mesaj tarafından duru Cuma 05 Şub. 2010, 19:48

aaa ilk defa duydum bunu da...
ben de eylül sonundan beri içiyorum folik asidi..
folbiol içiyom ben günde 1 tane....
böyle aylarca içmenin zararı olmaz dimi?bırakamıyorum da şimd ha oldu ha olcak diye...
duru
duru
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 1510

Mesaj tarafından ümidimsensin C.tesi 06 Şub. 2010, 11:31

AAAAAA YEŞİL ÇAY İÇİP İÇMEMEKTE KARARSIZDIM İYİKİ İÇMEMİŞİMMMM
HAFTADA 5.6 BARDAK TAZE SIKILMIŞ PORTAKAL SUYU İÇİYORUM
KAHVE ASLA
AMA ÇAY 2-3 BARDAK İÇİYORUMMMMMMMMMMMMMM
ümidimsensin
ümidimsensin
Vip üye
Vip üye

BASARI PUANI : 7866

Mesaj tarafından ikiz_annesi C.tesi 06 Şub. 2010, 12:39

cokk iyi yapiyorsunnn ilkim canimm ben gercekten cok yanlis beslendigimi dusunuyorumm ilk 3 ay dusuk tehlikesi olur diye cola kahve hic icmerdim sadece siyah cay ictim, sonra 5 ay dan sonra colada ictim ara ara kahvede gunde 1 fincan cappucinosda ictim ufff ama canim asiri derecede portakal suyu istiyordu hamileligim boyunca cok ictim portakal suyu, cok yararli heleki taze SIKILMISSA, ilk gebelikte sanirim insan bilgisiz oluyor cok hafif karnimda catlakliklar olmus ben farkinda degildim bile onun catlaklik ldugunuuuu komsum dedi hemen kremmmm surrr karnin catlamaya baslamiss,, insaallah ikinci gebeligimde dahada g;zum acik olur[b] utanmak
ikiz_annesi
ikiz_annesi
essiz üye
essiz üye

- Similar topics