Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İkiz anneleri manifestosu hahahah

3 posters

sevinmek İkiz anneleri manifestosu hahahah

Mesaj tarafından ikiz_annesi Salı 01 Haz. 2010, 13:52

Kızlar aslinda bunu kk da buldumda nettede var gerci okumussunuzdur cok hosuma gitti sizinle paylasmak istedim

1-Normal sınırlar çerçevesinde, ikiz gebeliği de ikiz anneliği de daha zordur. Lütfen yaşamadan aksini ispat etmeye, durumu kolay gösteren beyanatlar vermeye çalışmayınız.

2-İkiz anneleri, bebeklerine övgü kurgularının, “Ne tatlı ikizler”yerine, bireysel övgülerden oluşmasını isterler. Bebeklerin, kişilik gelişimi için de bu şarttır. Lütfen dikkat ediniz.

3-İkiz annelerinin nasihat dinleme sırasını uzmanlar, diğer ikiz anneleri ve fikrini sorduğu anneler oluşturur. Arada yer bulmaya çalışmayınız.

4-İkiz bebekleri birbiriyle ve başka bebeklerle kıyaslamayınız. Zira ikiz annesi, prematüre bebek, düzeltilmiş ay hesabı, aynı karnı paylaşma ve aynı anda büyümenin avantajları ve dezavantajlarından bahsetmekten, bunalmış olabilir.

5-“Ben diğer türlüsünden zevk alamıyorum”deyip, sözüm ona sevme seromonilerine, birini poposundan-bacağından ısırıp, diğerine çimdik atma gibi şiddet ögeleri karıştırmayınız. Bir yavru olsa şiddetin korkusu, kucakta teskin edilebiliyor ama aynı anda ağlayan iki bebeğe, anne çaresiz kalıyor.

6-İkiz bebekler üzerinde, iletişim yeteneklerinizi sergilemeye çalışmayınız. “Bak şimdi yabancılamayacaklar”, “Bak nasıl birbirleri ile oynatacağım”, “Bak ne güzel birlikte denize giriyorlar” vs. aksi durumda, bir üst maddedekiler geçerli olabilir.

7-Bebeğini kopya şekilde dolaştırmak istemeyen annelere, duyarsız kalmayınız. Sadece siz daha sevimli olduklarını düşündüğünüz için, aynı kıyafetleri hediye etmeyiniz.

8-İkiz anneleri, içinde bulundukları şartlardan ötürü, bazen daha hassas, bazen daha depresif davranışlar sergileyebilir. Hoşgörü ile karşılayınız.

9-Annelik kadını daha güçlü kılar. İkiz annesi olmak ise, çok daha güçlü… Bu nedenle ikiz annelerini hafife almayınız.

10-İkiz anneleri genelde aşağıdaki cümlelerden hoşlanmazlar, biliniz. İkiz doğurmuş olsalar bile, gen bilimi, çocuk gelişimi, yardımcı üreme teknikleri, pskiyatri vs. konularında uzman olmalarını beklemeyiniz.
-“a)Tüp bebek mi bunlar? (E/H) b)Şaibeli bu konular şekerim???”
-“Lan oğlum bunların biri kız, biri erkek. Hiç ikiz olur mu?”
-“İkiz mi bunlar?” (İkiz puseti içinde aynı boyutta iki bebek)
-“Bunlar birbirine niye benzemiyor?”
-“Ay benimkinin maşallahı var. Sizinki niye zayıf, çelimsiz ya da daha kibarcası bunlar küçük görünüyor…”
-“Lütfen yanlış anlama! Niye” diye başlayan; ikizi ile oynamıyor, ikizini dövüyor, ikizi kadar yemiyor, yürümüyor, konuşmuyor…

11-Bu manifesto ikiz annelerinin önerileri ile geliştirilebilir, değiştirilebilir, işe gelinmeyen durumlarda iptal de edilebilir.
ikiz_annesi
ikiz_annesi
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 1591

sevinmek Geri: İkiz anneleri manifestosu hahahah

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Salı 01 Haz. 2010, 20:33

sen hangi soruyla karsilastin gulummm İkiz anneleri manifestosu hahahah 377821
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com

Mesaj tarafından ikiz_annesi Çarş. 02 Haz. 2010, 16:53

GurbetGuzeli demiş ki:sen hangi soruyla karsilastin gulummm İkiz anneleri manifestosu hahahah 377821
heheh valla smdiye kadar sununla karsilastim ablam...

" ayy benim kizda 38 haftada dogmustuu oda 3 kg 50 gram dogmustu ama benimkinin kafa kemigi bilmme nesi daha buyuktuuuu"
ay ne kadar ufaklar... veya
nasil ikizler bunlar birbirlerine benzemiyorlar....
İkiz anneleri manifestosu hahahah 981851
" kesin sen bisi yapmissindir ikiz olmasi icin "
" senin akrabalarinda ikiz yokmus senin nasil oldu..
İkiz anneleri manifestosu hahahah 981851
neden ikisini kucaginda sallamiyorsun bak cocuk ilgi bekliyor digeri ilgisiz kaldi :D:DD:D: diyenlere
ARKADASIM 2 ELIM VAR AMA 5 KILOLUK 2 BEBEGI 10 kg toplam KUCAGIMDA TUTAMAM MALESEF BIRISINI ELIMDE DIGERINI AYAGIMDA DIYORUM
ama zararsiz sorular yani bunlara hic kafami takmadim
ikiz_annesi
ikiz_annesi
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 1591

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Çarş. 02 Haz. 2010, 18:26

he eeeeee aman bosverrr daha niler duycannnnn takma hayatini yasa canimmmmmmm
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici