Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Göce yuvalagi

Göce yuvalagi Empty Göce yuvalagi

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Paz 02 Kas. 2008, 15:05

Göce yuvalagi

kaynattigimiz bugdaya Bolvadin`de `goce bugdayi, gocelik bugday` derler. Bugdayin toz haline gelmis sekline goce diyoruz.Ben burda nasil yaptim: Esim fabrikadan bugday getirdi. Ben bugdayi yikadim,hasladim, ardindan kurumaya biraktim. Bugday iyice kuruduktan sonra elektrikli kahve ogutme makinesinden gecirdim.Elde ettigim goceye nane kurusu ekledim. Boylelikle gocem hazir oldu.Ben bu kahve ogutme makinesi sayesinde bulgur bile yapabiliyorum,

Malzemeler (2 kisilik)

• 1 su bardagi goce
  • Kara biber,kirmizi biber ve tuz
  • Su,1 cay kasigi kadar yag
  • Ince dogranmis bir bas sogan
  • 1 yemek kasigi salca
  • 1 yemek kasigi sivi yag

Yapilisi

• Gocemle birlikte,bir cay kasigi sivi yag ve baharatlarimla birlikte yavas yavas su ekleyerek yogurdum.Yogurdugum karisimi, avuc buyuklugunda parcalara ayirdim ve rulo haline getirdim.
  • Göce yuvalagi Defnenin_goce1Hazirladigim rulolardan birisini elime aldim, nohut buyuklugunde parcalar kopartarak avucumun ortasinda yuvarladim. Bu islem isin yorucu kismi, cunku hemen hemen her nohut parcasi yuvalagini koparttiginizda elinizi suyla islatmaniz gerekiyor. Aksi takdirde yuvalak dagilabiliyor.
  • Yuvarlama islemi bittikten sonra,bir tencerenin icinde sogani salca ile birlikte soteliyorsunuz. Uzerine gocelerinizin ustunu ortecek kadar su ekliyorsunuz.
  • Su kaynadiktan sonra, goce yuvalaklarinizi icine atiyordunuz.Suyunuza tekrar bir fiske kadar kara biber, kirmizi biber ve tuz eklemeyi unutmayalim. Su eger cok kaynarsa goce yuvalaklariniz dagilma tehlikesi yasayabilirler.
  • Sarimsakli yogurtla birlikte servis yapabilirsiniz.

GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com