Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANNE KARNINDA ÇOCUK EĞİTİMİ

2 posters

yeni ANNE KARNINDA ÇOCUK EĞİTİMİ

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Çarş. 28 Ekim 2009, 18:26

ANNE KARNINDA ÇOCUK EĞİTİMİ
Çoğu anne babalar çocukları için yıllarını, en sıcak duygularını ve emeklerini verdikleri, ümitlerini bağladıkları ve en iyisini arayıp sunmaya çalışıkları halde eğitimin anne karnında başladığını bilmiyorlar.
Sperm yumurtayla buluştuktan yani tohum toprağa atıldıktan sonra toprak altında neler olup bittiği, ilk filiz belirmeden önce hangi suyun, hangi havanın veya hangi mineralin ona daha iyi geldiği muamması üzerindeki sır perdeleri artık yavaş yavaş bilim adamlarınca aralanıyor.
ne gariptir ki, bazı bilim adamlarının daha yeni kabul edebildiği bu gerçeği, 'doğum çncesi psikolojisi ve eğitimi'ni, insanlar tarihin çok eski dönemlerinde keşfetmiş bulunuyordu. her toplum, çocuklarını daha anne karnında iken kendi kültür değerlerine göre eğitmeye başlıyor; çeşitli vasıtalarla onlara değer verdiklerini hissettiriyorlardı.

Afrikalılar danslarıyla ve çocuklarına hediye ettikleri rahim şarkılarıyla, Japonlar geleneksel enstrümanları taikyo ile, Çinlileer diyet ve müzik formulasyonlarıyla, İslam dünyası annenin karnını okşarken okuduğu Kur'an ayetleriyle, kısmen bilinçli olarak, kısmen de geleneklere uyarak bebeklerini rahimde ihtiyaçları olan eğitici uyarılardan mahrum bırakmamışlardır.
bugün , doğum öncesi hayatın gerçekleri hakkında gözardı edilemeyecek bilgiler vardır. bu bilgiler ışığında ebeveynlik saatini daha erkene kurmamız gerektiğini anlıyoruz. bebeğin doğum öncesi hayatı ebeveynin sorumluluk alanına girmiş bulunuyor.
yeni bulgular, ebeveynlerin daha ana karnındayken çocuklarıyla ilişki kurabileceklerini ve karakterlerine etki yapabileceklerini göstermiştir.(chamberlian)
anne karnında kendilerine eğitim verilen çocukların hem alışkanlıklarında hem de zeka malzemelerinde uyarımları almayan çocuklara göre büyük gelişmeler ortaya çıkmaktadır.
çocuğun ana rahminde şekillenen sadece zeka malzemesi değildir. ruhu da ilk suyunu orda alır. ana rahminde çocuğunuzun sadece vücudu değil ruhu da gelişir.olumlu ya da olumsuz duygularınız, ahenginiz, içinde bulunduğunuz ortam, onun ruhuna nakış gibi işlenir.
*Okşandığı ve iltifat edildiği zaman sevinir.
*Bir şeyden korktuğunuz veya öfkelendiğiniz zaman onun minicik kalbi daha hızlı çarpmaya başlar.
*Bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığınız zaman tamamen sessizleşir.
*Eğer alıştırsığınız saatte onu okşamazsanız, kızgın bir şekilde tepinir.
*Sevdiği müziği duyduğunda yumuşak hareketlerle kımıldar.
Onun küçük dünyası mucizelerle doludur.
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com

yeni Geri: ANNE KARNINDA ÇOCUK EĞİTİMİ

Mesaj tarafından ümidimsensin Perş. 29 Ekim 2009, 19:20

HIMMMMMMM
KIZIMDADA KİTAP OKUMUŞTUM BOL BOL
BAYA BİLMİŞ OLDU ANNE KARNINDA ÇOCUK EĞİTİMİ 981851
BUNDA NE YAPSAMKİ ANNE KARNINDA ÇOCUK EĞİTİMİ 981851
ümidimsensin
ümidimsensin
Vip üye
Vip üye

BASARI PUANI : 7866

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Perş. 29 Ekim 2009, 19:26

bunada hatim indir alim olsun kizzzz valla ben 3 nede okudum hatim ruhaniyetlerine
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com

Mesaj tarafından ümidimsensin Perş. 29 Ekim 2009, 19:28

KIZ VALLA BU DOĞMADAN BAŞLADIK DUALARINA BU ŞANSLI ZATEN
KIZIMDA BİLMİYODUM HAMİŞ OLDUĞUMU TECRÜBESİZDİM BUNDA AKILLI DAVRANDIM
HERŞEYİ DUA İLEEEEEEEE
ümidimsensin