Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Münevver Tenekeci’nin Doğum Hikayesi

yeni Münevver Tenekeci’nin Doğum Hikayesi

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Ptsi 11 Ocak 2010, 23:36

Herkese Merhabalar

Eşimle 20 Aralık 1999 Pazartesi günü tanıştık çok kısa sürede evlenmeye kara verdik. Mart 2000’de sözlendik; askere gitti. Ağustos 200’de döndü. Kasım 2001 evlendik canım kocamla… Uzun bir süre çocuk düşünmedik ta ki 2006 şubat ayına kadar artık korunmuyorduk. Mart ayının 20’sinde regl olmam lazım ama bir şey yoktu. 25 Mart 2006 sabahı erkenden kalkıp hamilelik testi yaptım. Eşimin de o gün doğum günüydü. Sonuç pozitif çıkmıştı. Eşime çok güzel bir doğum günü hediyesiydi. Duyunca inanamadı; “Yok yanlıştır”dedi ama çok sevinmişti.

Benim kanamam vardı o yüzden emin değildik. Ertesi gün doktora gittik. Evet hamileydim ama düşük riskim vardı. Hamileliğim hep kanamalı ve yatarak geçmişti. 31.haftada suyum geldi ve erken doğum yaptım.14 Eylül 2006da Emir’im doğmuştu ama ciğerleri tam olarak gelişmediği için kuvöze aldılar 2 gün yaşabildi bebeğim sonra kaybettik. Anlatılmaz bir acıydı evlat acısı… İlk zamanlar çok kötüydüm zamanla toparlandım. Hayat devam ediyordu sonuçta… Eşim de çok üzüldü ama erkek işte belli edemiyordu çok fazla… Sezaryenle doğum yapmıştım. Her doktor farklı bir şey söylüyordu; kimi en az 6 ay; kimisi en az 1 sene kimisi en az 2 sene hamile kalmaman gerekir diyorlardı.

25 Mayıs 2007de adet gördüm en son. 27 Haziran olmuştu hala bir şey yoktu. “1 haftadan önce çıkmaz boşuna test yapma” dedi annem. Ama ben dayanamayıp almıştım test sonuç pozitifti çok sevinmiştim ama korkuyordum. İlk hamileliğimdeki gibi olursa diye eşim şehir dışındaydı. Ertesi gün geldiğinde test avucunun içine koydum. O da benim gibiydi hem çok sevinmişti; hem korkuyordu. Çok sıkı bir araştırmadan sonra sevgili doktorumu bulduk: Ahmet GÜLER. Canım destekçim, çok iyi bir insan Ahmet Bey’e gittik. “Evet hamilesin 6 haftalık” dedi. “Her şey normal görünüyor ama yine de dinlen; tedbirimizi alalım” dedi. Bulantılarım başladı 4 aylık olana kadar devam etti. İlki erkek olduğundan yine aynı olacakmış gibi geliyordu bana. Eşim de “hep kız” dedi ve dediği çıktı. Kızım olacağını öğrendik 17 Ekim 2007’diydi tarih.

Daha o zamanda belliydi baba kız iyi anlaşacakları Allah’a çok şükür hamileliğim sorunsuz geçmişti son ayıma gelmiştik. Normal şartlarda olsa da 29 Şubat 2008 demişti Ahmet Bey… İlki sezaryen oldu için bu da sezaryen olacaktı. 22 Şubat’a gün verdi. Benim acayip kaşıntım vardı ve her yerimde kızarıklar çıktı. Hastanede test yaptılar ve sonucunda kolestaz çıkmıştı. Ciğer emzimlerim çok yüksekti. 11 Şubat 2008’de bu yüzden hastaneye yattım.

Ertesi gün akşamına saat 5 gibi doktor vizite geldi. “Hadi gel seni önce bir muayene edelim sonra NST’ye gir bakalım” dedi Ben gayet normal ve iyiyim; ağrım sancım hiçbir şeyim yok. Doktor muayene etti ve sordu: “Emin misin sancın olmadığına?” “Evet” dedim. 3 santim açılmış; doğru ameliyathaneye dedi… Ben şok oldum tabii. Apar topar doktorumu, eşimi ve annemi aradım. Ameliyata girerken yalnızdım çok kötü bir duygu doğumhaneye çıktım. Doktorlar beni arıyor. Tamamen bayılttılar beni. Kendime geldiğimde asansörle yoğun bakıma iniyordum. Hemen kızımı sordum nerde ve nasıl diye… “Çok iyi; birazdan yanına getireceğiz” dediler. Çok mutluydum; dünyalar benim oldu; başladım ağlamaya…

12/02/2008 Saat:18:48’de doğmuştu. 15 dakika geçti. Nehir’im Naz’ım yanıma gelmişti. Çok güzeldi; aynı babasıydı. Canım kızım şimdi 16 aylık oldu. Kocaman oldu ama doğduğu gün benim için çok özel ve her zaman dün gibi olacak… Çok güzel bir duygu annelik… İnsanın hayatta sahip olabileceği en mükemmel şey EVLAT canım kızım Nehir Nazım Baban da ben de SENİ ÇOOOK SEVİYORUZZ ANNESİNİN MELEĞİ ANNESİNİ Bİ TANESİ
Buradan dünya iyisi doktorum Ahmet GÜLER’e ve canım EŞİME çok teşekkür ediyorum..

Allah herkese bu duygu tattırsın İnşallah

Teşekkürler
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com

- Similar topics