Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm

+5
selcansın
o simdi asker
GULNISA
alemsin_valla_ya_sen
GurbetGuzeli
9 posters

kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm Empty kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Çarş. 27 Mayıs 2009, 07:08

kizimin matamatigi hic güzel degil 3.sinifta daha toplamalari daha düzgün yapamiyor
ne yapicagim ben ya cok bunalmisim kizlar fikri olan varmimne yapalim
oyuna cok düskün
bide o notla 4. sinifa gidicek nasil gidecekse
kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm 812766 kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm 812766 kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm 812766 kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm 812766 kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm 812766
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com

kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm Empty Geri: kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Çarş. 27 Mayıs 2009, 07:47

bizim kiz sen hazirlik kitaplari var matamatik
okula hazirlik binci sinif diye o sayidan basla 4 sinafa kadar olan serisini al.monorda
hergün belirli bir sayfayi cözmeden oyun yok de senini belirlerdigin sayfayi bitirsin ondan sonra oynama gitsin.yaz döneminde biririsiniz fazla kalin degil 4 sinifa giderknende zorlanmaz.sen en iyisimi okul tatil olunca benim yanima gönder bak nasil calistiriyorum.
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

BASARI PUANI : 23125

kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm Empty Geri: kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Çarş. 27 Mayıs 2009, 07:49

eyi yollayim bakalim
ne edcem bilmiyom ya
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

Mesaj tarafından GULNISA Perş. 28 Mayıs 2009, 18:58

Yetimkiz demiş ki:kizimin matamatigi hic güzel degil 3.sinifta daha toplamalari daha düzgün yapamiyor
ne yapicagim ben ya cok bunalmisim kizlar fikri olan varmimne yapalim
oyuna cok düskün
bide o notla 4. sinifa gidicek nasil gidecekse
:[sm] :[sm] :[sm] :[sm] :[sm]
canim kizin hnuz kucuk ders calismak istememesi dogal
oyun onun icin daha onemlidir tabiki
benim kucuk kizimda ilkokula giderken ders yapicam diye odasina cekilirdi
bende sevinirdim iyi guzel derslerini yapiyor diye
birgun ogretmeni beni cagirdi gittim
meger benim kiz hic ders calismiyormus odasina cekilip tv bakip oyun oynuyormus resim yapiyormus falan
sonrasinda tv yi yasakladim odasindaki oyunlari kaldirdim ve 15 gunde bir ogretmeniyle gorusmeye gittim
o zamanlar kizim siniftaki en tembeller arasindaydi
simdi cok sukur calisiyor dersleri super koleje basladigindan beri hep sinif birincisi oldu artik ders calismanin ileriki hayati,da ne kadar onemli oldugunu biliyor
sende kizina anlat oyunuda biraz kisitla cok sevdigi bazi seylere yasak getir matematigi ona oyunla ogretmeye calis insallah basarili olur
GULNISA
GULNISA
essiz üye
essiz üye

BASARI PUANI : 4277

Mesaj tarafından o simdi asker Salı 09 Haz. 2009, 08:37

BEnim kızımında matematiği zayıf (annesine çekmiş kizimin matematigi iyi degil yardimmmmm 981851 )

BEnde ne yapsam diye çok düşnüyorum
Çalıştırmaya uğraşıyorum ama dikkatini hep başka şeylere veriyor
Ders harici şeylere sonra vazgeçiyorum
Öğretmen mi tutsam diyorum ama şuan maddi gücüm yok

bu sömestir bitsin ögretmen tutucam matematik agirlikli kafasi almiyor ya canim cikiyor anlatiyorum sikildim artik
o simdi asker
o simdi asker
Kralice
Kralice

BASARI PUANI : 971

Mesaj tarafından selcansın Perş. 11 Haz. 2009, 17:17

benimde hep kötüydü matamatiğim.
kızım bana çekmez inş....
selcansın
Prenses
Prenses

BASARI PUANI : 1214

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Cuma 12 Haz. 2009, 06:43

ya calissa cok güzel birinci ikinci sinifta hep 6 getirirdi bu sene cildirdi
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

Mesaj tarafından civcivim C.tesi 08 Ağus. 2009, 18:43

bendede acayip bi matematik hastalığı var canım sıkıldıkça üniversite hazırlık soruları çözerim kızımıda eğitmeye çalışırken aşırıya kaçmışım biraz daha 1 e bile gitmiyor anasınıfında öğretmeni çok yüklenmeyin diye uyardı en sonunda.napayım elimde değil en güzel geleceği en parlak bölümler hep sayısal istiyor.ben iktisatçıyım istiyorum kızımda matematiği çok sevsin.ama şu da varki erkek çocukları daha çok seviyor matematiği dikkat ederseniz sayısal başarısı yüksek öğrenciler genellikle erkek oluyor.allah zihin açıklığı versin hepimizin çocuklarına.sağlık versin.
civcivim
civcivim
Prenses
Prenses

BASARI PUANI : 735

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Paz 09 Ağus. 2009, 07:35

canim benim oglum daha anasinifindayken toplama cikarma yapmaya basladi bu sene ilkokula baslayacak bakalim neler olacak
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

Mesaj tarafından civcivim Perş. 13 Ağus. 2009, 09:26

o avatardaki mi senin oğlun yerim ben onu yerimmmmm:))
maşallah çok tatlı yaaa.
civcivim
civcivim
Prenses
Prenses

BASARI PUANI : 735

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Perş. 13 Ağus. 2009, 11:41

evet canim kücük oglum masallah cok tatli cikmis kartpostal gibim
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

Mesaj tarafından sude_26 Ptsi 08 Şub. 2010, 21:44

canım ben buraya hiç bakmamıştım biraz geç olacak ama belki yardımcı olur...matematik bol bol pratik ister öğrendiğini bol bol tekrar etmeli...eğer sorun öğrenmek istememesi ise oyunlarla desteklerseniz daha çabuk öğreneceketir(oyunlarla eğitim öğretim kitapları var)...toplama sorununu en kolay şöyle çözebilirsiniz...genelde toplama öğretirken iki eldeki 5 er parmak kullandırılır ama çoğu zaman özellikle eldeli toplamalarda o parmaklar bir türlü yetmez :) en güzeli 1.toplananı aklında tutması 2.toplanan için parmak saymasıdır...mesela 7+5= sorusunda 7 nerde diye sor aklımda cevabını aldıktan sor 5 nerde diye sor...elimde cevabını vermeli...7 aklımda 5 elimde diye pekiştir ve 7 nin üzerine 5 saymasını bekle...7 aklımda 8,9,10,11,12 demeli ve çaktırmadan parmaklarını kullandığını görüceksin bir süre sonra zihinden toplamaya alışacaktır...kolay gelsin...
sude_26
sude_26
Prenses
Prenses

BASARI PUANI : 976

Mesaj tarafından yasemin Ptsi 08 Şub. 2010, 22:59

ilkokuldan beri hep ben ilgileniyordum dersleriyle babamız pek ilgilenmez vakti olmaz hemen hemen tüm babalar gibi şimdi ikisine birden ders birde miniğim var yetişemedim ,benim çocuklarında matematik iyi deyil,ek ders alıyorlar öğretmen ewe geliyor bayağı faydasını gördüler yıl sonuna daha iyi olacak inş.
yasemin
yasemin
Kralice
Kralice

BASARI PUANI : 1476

Mesaj tarafından adanaadana Salı 09 Şub. 2010, 19:18

evet ne yazıkkı bazı ınsanlarda sayısal zeka bazı ınsanlarda sözel zeka daha ıyı olabılıyor bende de mesela matematık cok zayıftır ve de hıc sevmem ogrencılerıme bılem anlatırken sıkıntıdan patlarım ama napım onlara sevdırmek zorundayım yaaaaa

canlarım matematık ıcın en guzel yontem bol bol pratık yapmak ve toplama cıkarma yaparken dahı hep gorsellerle desteklemek oyun seklıne donusturmek ...oyunla anlatan bazı kıtaplar var onlardanda temın edebılırsınız ..

mesela bıraz eskı yontem ama dok onune fasulye saydır toplat cıkart boyle oyunlar yap
adanaadana
adanaadana
Vip üye
Vip üye

BASARI PUANI : 1576

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Salı 09 Şub. 2010, 20:34

sude_26 demiş ki:canım ben buraya hiç bakmamıştım biraz geç olacak ama belki yardımcı olur...matematik bol bol pratik ister öğrendiğini bol bol tekrar etmeli...eğer sorun öğrenmek istememesi ise oyunlarla desteklerseniz daha çabuk öğreneceketir(oyunlarla eğitim öğretim kitapları var)...toplama sorununu en kolay şöyle çözebilirsiniz...genelde toplama öğretirken iki eldeki 5 er parmak kullandırılır ama çoğu zaman özellikle eldeli toplamalarda o parmaklar bir türlü yetmez :) en güzeli 1.toplananı aklında tutması 2.toplanan için parmak saymasıdır...mesela 7+5= sorusunda 7 nerde diye sor aklımda cevabını aldıktan sor 5 nerde diye sor...elimde cevabını vermeli...7 aklımda 5 elimde diye pekiştir ve 7 nin üzerine 5 saymasını bekle...7 aklımda 8,9,10,11,12 demeli ve çaktırmadan parmaklarını kullandığını görüceksin bir süre sonra zihinden toplamaya alışacaktır...kolay gelsin...

yasemin demiş ki:ilkokuldan beri hep ben ilgileniyordum dersleriyle babamız pek ilgilenmez vakti olmaz hemen hemen tüm babalar gibi şimdi ikisine birden ders birde miniğim var yetişemedim ,benim çocuklarında matematik iyi deyil,ek ders alıyorlar öğretmen ewe geliyor bayağı faydasını gördüler yıl sonuna daha iyi olacak inş.

adanaadana demiş ki:evet ne yazıkkı bazı ınsanlarda sayısal zeka bazı ınsanlarda sözel zeka daha ıyı olabılıyor bende de mesela matematık cok zayıftır ve de hıc sevmem ogrencılerıme bılem anlatırken sıkıntıdan patlarım ama napım onlara sevdırmek zorundayım yaaaaa

canlarım matematık ıcın en guzel yontem bol bol pratık yapmak ve toplama cıkarma yaparken dahı hep gorsellerle desteklemek oyun seklıne donusturmek ...oyunla anlatan bazı kıtaplar var onlardanda temın edebılırsınız ..

mesela bıraz eskı yontem ama dok onune fasulye saydır toplat cıkart boyle oyunlar yap

Allah razi olsun kizlar önrilerinizi göz önünde bulunduracagim özel hoca tuttum biraz daha iyilesti kafa verse problem yok fakat hic sevmiyor oglum birinci sinifta ve 100ler 1000 ler havada ucuyorrr masallah iki kardes fakat ikiside farkli yapiya sahippp
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

Mesaj tarafından adanaadana Salı 09 Şub. 2010, 21:07

CANIM BİŞE OLMAZ O DA SÖZELDE COK COK IYI OLUR YINE BISE OLUR HIC ENDISELENME BIREYSEL FARKLILIKLAR BUNLAR
adanaadana
adanaadana
Vip üye
Vip üye

BASARI PUANI : 1576

- Similar topics