Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER

Join the forum, it's quick and easy

Güllerbahcesi
SITEMIZE BEDAVA ÜYE OLUN HER TÜRLÜ BILGIDEN SIZDE YARARLANIN IYI EGLENCELER
Güllerbahcesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilginize ihtiyacim var...!

3 posters

Bilginize ihtiyacim var...! Empty Bilginize ihtiyacim var...!

Mesaj tarafından GulRuh571 Perş. 04 Haz. 2009, 20:19

Hanimlar, Allah izin verirse, pazartesi doguma giriyorum, saglikla bebegime kucagima almayi diliyorum..Beklenen gün geldi...Benim sütüm az geliyor cocuklarimi uzun süre emziremiyorum hemen mamaya geciyorum doymuyor diyerekten...

Sütümün cok gelmesi icin, önerilerinizi bekliyorum...ilginize,bilginize.... Bilginize ihtiyacim var...! 996766 Bilginize ihtiyacim var...! 498252 Bilginize ihtiyacim var...! 981851
GulRuh571
GulRuh571
üye
üye

BASARI PUANI : 231

http://gulruh571.tr.gg

Bilginize ihtiyacim var...! Empty Geri: Bilginize ihtiyacim var...!

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Perş. 04 Haz. 2009, 20:36

GulRuh571 demiş ki:Hanimlar, Allah izin verirse, pazartesi doguma giriyorum, saglikla bebegime kucagima almayi diliyorum..Beklenen gün geldi...Benim sütüm az geliyor cocuklarimi uzun süre emziremiyorum hemen mamaya geciyorum doymuyor diyerekten...

Sütümün cok gelmesi icin, önerilerinizi bekliyorum...ilginize,bilginize.... Bilginize ihtiyacim var...! 996766 Bilginize ihtiyacim var...! 498252 Bilginize ihtiyacim var...! 981851

canim ya sonunda o büyük gün yaklasti ha, iyi bebek severiz.kazasiz kurtulun da yusufcukla beraber aarauda yapacaksin degilmi dogumu gelmeye calisacagim ins
pilav yiyeceksin bol bol,daha sonra komposto bol bol sivi tüketmeye bak.Süt üretimi konusunda iki önemli faktör vardır. Birincisi yeterli miktarda sıvı tüketmektir. Bu sadece süt değildir, su yada meyve suyu olabilir komposto bol bol sivi tüketmeye bak pilav yiyeceksin bol bol,daha sonra
Tahin helvası:Anne sütünü artırır.Tahin helvasının balgam söktürücü, saç dökülmesini engelleyici etkisi olduğu, sedef, egzama gibi hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Balığın ardından yenildiğinde, mideyi rahatlatıcı etkisi vardır.

İncir: Anne sütünü artırır.Ayrıca kış aylarında vücudun direncini arttırır, pek çok sağlık sorununa karşı güç ve dayanıklılık kazandırır.

Beyaz Dut veya dut kurusu: Anne sütünü artıran yiyeceklerdendir.Vücuda kuvvet verir, kansızlığa iyi gelir. Ağız, bademcik ve boğaz iltihabı, diş eti hastalıkları ve öksürüğe karşı faydalıdır. Ateş düşürür. Karaciğeri kuvvetlendirir. Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardım eder. Özellikle yemekle birlikte yenildiğinde hazmı kolaylaştırır.

Beyaz üzüm: Yeni bebek sahibi olmuş anneler için süt artırıcı özelliği vardır.Tam bir kalp damar dostudur.Kalp damar amaeliyatı geçirmiş olanlara çok iyi gelir.Ritim bozukluğuna iyi gelir ve ritim bozukluğu şikayeti ortadan kalkar.

Dereotu :Anne sütünü artıran mucize gıdalardandır.

Emziren bir annenin aynı zamanda beslenmesine dikkat etmesi gereklidir. Annelerin günde 2-3 litre sıvı alması, her gün protein içeriği yüksek gıdalar (et, balık, tavuk) tüketilmesi, bol meyve yenmesi ve meyve suları içilmesi gereklidir. Sebze çorbaları, domates suyu, ve zeytinyağlı yiyecekler beslenme uzmanları tarafından özellikle önerilmektedir. Günlük kalsiyum ihtiyacı gerek 2-3 bardak süt gerekse peynir veya yoğurt tüketilerek karşılanabilir. Bu konuda gerekirse bir diyet uzmanına danışılabilir.

Günde 2 fincan ısırgan çayı ile 4-5 fincan rezene çayı sütün kalitesin ve miktarını artırır. Özellikle vejeteryan annelerin soya fasulyesi ve soya sütlerinden zengin bir diyet ile beslenmesi kendilerine bu yönde büyük avantaj sağlamaktadır.

Anne sütünün salgılanmasının azaldığı dönemlerde ya da bebeğinizin sütünüzü tam olarak boşaltamadığı dönemlerde süt pompaları kullanmak gereklidir. Bebeğiniz emdikten sonra kalan sütü pompalar vasıtası ile sağmanız süt bezlerinin tamamen boşaltılmasını sağlayacaktır. Bu bezler ne kadar iyi boşaltılırsa o kadar fazla salgı yaparlar. Ayrıca göğsünüze yapacağınız masaj da süt bezlerini uyaracaktır. Bu yöntemlerin uygulanması ile annelerin çoğunun süt salgısı tatmin edici ölçüde artacaktır!

Anne sütünü azaltan-Yenmemesi gereken yiyecekler :

nişasta ve nişastalı gıdalar,turşu

> Ada çayı

> Nane / Mentol

> Kekik

> Maydonoz

> Kara ceviz

> Civanperçemi

> Kuzu kulağı

Emziren annelerin acı baharatlardan, sigara, kahve, çay uzak durması gerekmektedir.
canim kardesim arastirdim senin icin yazdim
benim en iyi bildigim yol pirinc pilavi yerdim gece gögüslrimden süt bosalirdi msh Bilginize ihtiyacim var...! 572427
benim hamzayi 9 - Bilginize ihtiyacim var...! 994472 10 aylik olana kadar ek gida vermeden emziirdim. biberronlada cay iciyordu sana kolay gelsin saglikla git bebisinle evine dön ins.
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

http://www.gullerbahcesi.com

Mesaj tarafından GulRuh571 Cuma 05 Haz. 2009, 05:49

sagol canimmm,masallah ne güzel insaallah senin gibi emzirebilirim bende..cok üzülüyorum simdiden sütüm az olur diye... digerlerine bilgisiz ve acemiydim bunda elimden ne geliyorsa yapacagim... tavsiye ve bilgilere uyacagim insaallah yoksa süt annesi bulurum...:)

merak etmisimdir, peygamber efendimiz zamaninda neden süt anneleri oluyomus acaba... ?
GulRuh571
GulRuh571
üye
üye

Mesaj tarafından GurbetGuzeli Cuma 05 Haz. 2009, 06:15

MEKKE'DE DOĞAN ÇOCUKLAR NİÇİN SÜT ANNEYE VERİLİYORDU?
CEVAP: MEKKE'NİN HAVASI AĞIR VE ÇOK SICAK OLDUĞUNDAN ÇOCUKLARA İYİ GELMİYORDU.BU YÜZDEN ÇOCUKLAR SÜT ANNEYE VERİLİYORDU.

bu nedenden dolayi canim
GurbetGuzeli
GurbetGuzeli
Yönetici
Yönetici

BASARI PUANI : 24704

Mesaj tarafından alemsin_valla_ya_sen Cuma 05 Haz. 2009, 07:48

canim cok sicak oldugundan orda cocuklar yasamiyormuss ölüyormus
o yüzden süt anneye veriliyordu zaten onlarda baska sehirden geliyorlardi.
bol sivi icmen lazim bitki caylarindan ic ilik ilik busa cok ise yariyor yemekle alakali olmuyor icmekle alakali oluyor,bende kizimi 22 aylikga kadar emzirdim daha birakmiycakti.bir gögsümü emerken digeri saril saril akardi bardak tutardim onada.
kazasiz kurtul insallah dogum hikayeni bekliyouz
alemsin_valla_ya_sen
alemsin_valla_ya_sen
Admin
Admin

BASARI PUANI : 23125

Mesaj tarafından GulRuh571 Cuma 05 Haz. 2009, 12:39

hmmm inanin hic bilmiyordum ama kafamda hep soru isareti geciyordu, ecaba benim gibi sütlerimi olmuyordu diyordum kendimce...:) sagolun varolun bilgilenmis oldum...

diyar masallah kirkbirkere ne kadar güzeeel, ayy inanin icimde hep ukte bu emzirme konusu insaallah önerileriniz ise yararda cesme gibi sütüm akar Bilginize ihtiyacim var...! 697589 emzirmek cok saglikli birde anne bebek arasindaki iliski ne kadar güzel... darisi basima eger sütüm olursa cocuk bikana kadar emzirecegim...:))
GulRuh571
GulRuh571
üye
üye